Café Anglaisi šokolaadirull

Tallinnas Raekoja platsil asunud Café Anglais’i šokolaadirull… Vääriks palju kaunimat ja luksuslikumat pilti sest tulemus on hõrk- eks uuel võimalusel parandan selle vea.

Šokolaadibiskviit:

  • 300 gr mõru- st vähemalt 70% kakaovõisisaldusega šokolaadi
  • 1 dl külma vett
  • 5 tk muna
  • 120 gr suhkrut

Kreem:

  • 4 dl 35% rõõska koort
  • 2 sl suhkrut
  • 1 tk apelsini (riivitud koor)
  • 4 cl Cointreau apelsinilikööri

Vahusta munakollased suhkruga, sega hulka vesivannis veega sulatatud šokolaad. Vahusta munavalged eraldi tugevaks vahuks ja sega õrnalt kokku munakollase-šokolaadi massiga.
Määri küpsetuspaber võiga, kalla tainas paberile ja aja ühtlaselt laiali.
Küpseta 180ºC juures 10-15 minutit.
Kook on valmis, kui tainas ei hakka katsudes käe külge, kuid seest peab olema pehme. Lase jahtuda.

Kreemi valmistamiseks vahusta vahukoor suhkruga, lisa 4 cl alkoholi ja riivi sisse ühe apelsini koor.

Jahtunud biskviidile sega vahele vahukoorekreem ja keera kook pikkupidi kolmeks kokku või lõika põhi kolmeks ja aseta vahukoorega kihiti. Peale raputa tuhksuhkrut ja riivitud apelsinikoort.