Järjekordne tšillimoos

Järjekordne tšillimoos tuleb siis kui keegi toob sulle ülekasvanud suvikõrvitsa.

 

Retsepti väga ei ole, aga võib sisalada näiteks selliseid koostisosi:

  • kabatšokk või suvikõrvits või isegi päris kõrvits
  • tomat (kooritud ja seemned eemaldatud)
  • paprika (röstitud, eesmärgiga eemaldada see vastik nahk)
  • tšilli (maitse järgi, näiteks 4 tükki)
  • suhkur (maitse järgi)
  • midagi haput, näiteks hapusid õunu või sidrunimahla või punase sõstra mahla (mina panin viimast, ikka maitse järgi)

Põhimõtteliselt võib vist kogu kraami ka korraga keema panna, aga ma panin niiviisi kuidas tööjärjega jõudsin. Kõigepealt kõrvits veidikese suhkru ja tilga veega, siis koorest ja seemnetest puhastatud tomat. Järgmisena valmisid röstitud paprikad ja siis riivisin juurde tšilli. Lisasin sõstramahla ja veidi suhkrut, keetsin natuke ja jätsin siis üleöö jahtuma. Hommikul püreestasin ja siis pidin tööle minema :) Õhtul maitsesin ja tundus, et suhkrut ning tšillit oleks juurde vaja. Panin mõlemat juurde ja lasin uuesti keema ning siis villisin purkidesse ära. Tulemus sai sarnane sellel Thai Choice tšilli kleepekale (ainult paprikasem), aga muidugi palju parem ja ootab nüüd kevadrullide rullimist.