Šokolaadikeeks
http://silgudritta.wordpress.com/2012/09/15/sokolaadikeeks/
Vaja läheb:
- 150 g võid
- 3 dl jahu
- 2 tl küpsetuspulbrit
- 2 sl kakaod
- 100 g tükeldatud šokolaadi
- 2 dl suhkrut
- 2 muna
- 1 dl piima
- 1 dl kuuma vett
- 100 g tumedat šokolaadi
- 0,75 dl hapukoort
Sulata või ja lase jahtuda. Ühenda omavahel kuivad ained, lisa sulavõi, kergelt vahustatud munad, piim ja kuum vesi. Sega ühtlaseks tainaks ning kalla keeksivormi. Küpseta 175 kraadises ahjus 1 tund. Kontrolli küpsust tikuga. Glasuuri tarvis sulata šokolaad kuumaveevannil, lase jahtuda ja sega hapukoorega. Laota glasuur lusikaga jahtunud keeksile.
Allikas: “Kelmikad keeksid”

