Pirnikook halvaaga
http://retseptikas.blogspot.com/2012/09/pirnikook-halvaaga.html
Oh neid sügisande! Mulle täitsa meeldib, et peedid, sibulad, pirnid, õunad, ploomid ja seened on toidulaual välja vahetanud igasugused marjad ja muud suverõõmud. Kui suvekoogid on minu jaoks pigem külmad, vahukooresed ja kreemised, siis sügiskoogid on just ahjusoojad ja kindlasti kohupiimast paksud. Käesolev kook sai väga mahlane ja maitsev.
- 150 g võid
- 4 dl nisujahu
- 2 dl suhkrut
- 350 g pirni
- 400 g kohupiima
- 150 g maitsestamata jogurtit
- 2 muna
- 100 g halvaad
Tee nii:
Näpi või, jahu ja 1 dl suhkrut puruks. Jaota 3/4 purust vormi põhja. Sega kohupiim, munad, jogurt ja ülejäänud suhkur ning vala vormi. Laota piriniviilud täidisele. Haki halvaa ja sega ülejäänud puru sisse. Puista pirnidele. Küpseta 175 kraadi juures ca 45 minutit (ahjust välja võttes võib kook jääda veidi võbisev). Lase jahtuda.
Kogus: 22- 24 cm läbimõõduga vorm, 10-12 tk.
