Piparkoogimaitselised õunamuffinid
ilmselt oleks liig hakata täna heietama mälestusi jaanitulest, küll aga on sama märkamatult mööda saanud ka järjekordne Viimsi õunapäev, kus meil oli see au jälle kooke pakkuda. erinevatel ja sealjuures üldse mitte ebameeldivatel asjaoludel lükkus selleaastane ettevalmistus üsna hiliseks – teised juba lihvisid silte ja keerasid rulle pähe, kui mina veel kloppisin ja segasin – see on muidugi väike liialdus… aga kuna Pille oli mind saatnud sellesse väga toredasse Suhkrukunsti poodi (ja eriti talvisel ajal ärge laske end segada neist peegeldavatest akendest, mis jätavad mulje, justkui seal poleks kedagi, on küll, näiteks väga toredad müüjad), siis ma muidugi pidin ka endale need hädapärased 125 pruuni muffinivormi ostma (muuseas, valged kuldse mustriga on ka väga ilusad! ja see polnud siis praegu huumor. mitte et seda siin üldse eriti palju oleks;). ja kui need juba olid olemas, tuli ikka muffinid ka kaasa teha. vot leidsin siis sellised:
Taigen:
- 2 kl jahu
- 1 tl küpsetuspulbrit
- 1/2 tl söögisoodat
- 1/2 tl soola
- 100 g võid
- 1 kl suhkrut
- 2 muna
- 1 1/4 tl vaniljeekstrakti
- 4 keskmise suurusega õuna
- 1 tl kaneeli ja jahvatatud kardemoni või piparkoogimaitseainet
Purukate:
- 15 g (1 sl) võid
- 1/3 kl (pruuni) suhkrut
- 1 sl jahu
- 1/2 tl kaneeli