Apelsini ja chiaseemnetega kook
nagu öeldud, lisaks Hiina uuele aastale, on põhimõttel soolane-magus siia ka koogiretsepta pandud;)
200 gr toasooja võid
200 gr suhkrut
1 tl vanilliekstrakti
3 muna
300 gr jahu
3 tl küpsetuspulbrit
1 spl musti chia seemneid
pool tl peeneks hakitud rosmariinioksi
1 spl peeneks riivitud apelsinikoort
125 ml apelsinimahla
180 ml piima
300 gr tuhksuhkrut
u 3,5 spl apelsinimahla
jõhvikaid
pane ahi 160 kraadile sooja. pane või, suhkur ja vanilliekstrakt elektrilise mikseri kaussi ja vahusta u 8 minutit, kuniks “pale and creamy”. lisa ükshaaval munad. pane juurde jahu, rosmariin, apelsinikoor, piim ja apelsinimahl, vahusta madalalal kiirusel kuniks segunenud. kata 25 cm läbimõõduga vorm küpsetuspaberiga, vala taigen sisse ja küpseta 45 või kuniks tikk puhtalt välja tuleb. võta ahjust välja ja lase jahtuda. vahepeal tee glasuur – sega tuhksuhkur 3 spl apelsinimahlaga, viimase poole supilusikatäiega timmi vedelus/paksus parajaks. kata jahtunud kook glasuuri ja siis kohe jõhvikatega. minu meelest sai kõige parem teisel päeval.
