Armeenia lapikleib
http://laualamp.wordpress.com/2011/11/15/armeenia-lapikleib/
Ma täitsa kogemata sattusin raamatule Emmanuel Hadjiandreou raamatule “How to make bread” ja koju see tuli. Esiti rohkem selle pärast, et oli teine nii ilus aga paistab, et ka huvitav. Esimeseks sai Armeenia lapikleib (lk 65).
- 30 ml oliiviõli
- 30 ml vett
- 1 purustatud küüslauguküüs
- 160 g jahu
- 1 tl soola
- 50 ml oliiviõli
- 75 ml vett
- pool (punast) sibulat, õhukeselt viilutatud
Peale puistamiseks
- mooniseemneid
- musti sibulaseemneid
- seesamiseemneid
- Pane 30 ml oliiviõli, 30 ml vett ja küüslauk kaussi ja jäta maitsestuma
- Sega ühes kausis jahu ja sool
- Teises kausis sega 50 ml oliiviõli ja 75 ml vett. Lisa sellele segule jahusegu ja sega ühtlaseks.
- Kata kauss ja jäta 5 minutiks seisma
- Siis sõtku nii nagu piltidel näidatud (pm servast keskele ja kaussi natuke keerates), jälle jäta 5 minutiks seisma. Korda sõtkumist ja seisma jätmist veel kaks korda.
- Pärast viimast sõtkumist jäta 30 minutiks seisma.
- Jaga seisnud taigen neljaks võrdseks osaks. Ja siis hakka venitama. Venita niiiii õhukeseks kui suudad. Kui hakkab rebenema, siis lase natuke seista ja jätka.

