bataadi-chorizo-kitsejuustu pirukas
http://davahtaresidence.blogspot.com/2012/04/bataadi-chorizo-kitsejuustu-pirukas.html
sellest pirukast pole enam alles mälestustki, aga tuleb kirja panna. sest tegelikult sai see täitsa hea. idee Delicious‘est. ja ega siin suurt retsepti polegi, kõik juba pealkirjas kirjas. aga mis seal siis ikka.
pirukas
1 keskmise suurusega maguskartul, tükeldatuna
u 200 gr chorizot, viiludena
kitsejuustu, tükeldet kujul
1 keskmine punane sibul, viiludena
pisut tomatipastat
500 gr lehttainast
suru lehttaigen u A4 või pisut suurema vormi põhja. tükelda maguskartul ja prae läbi, muidu ei küpse ära. määri lehttaigen pastaga. tükelda chorizo, sibul ja juust. aseta kogu krempel läbisegi taignale, pane ahju, ja küpseta… kuniks valmis. ja juust sulanud. punane vein on siinkohal kohustuslik, ma ütlen. eriti sobib seda süüa talvel, kui järgmise reisini on veel (liiga) palju aega.
