Bataadi-praesibula püreesupp

Bataat ehk maguskartul meenutab minu arust maitselt nii kartulit, porgandit kui ka kõrvitsat ja sobib seetõttu väga hästi ühe püreesupi peaosaliseks. Nagu kolm ühes. Kui kellegile tundub bataadi magusus liigne, võib poole kogusest asendada tavalise kartuliga. Mina riivisin serveerimisel peale ka muskaatpähklit ja parmesani. Väga mõnus pehme supp sai. Ja kevadiselt rõõmsavärviline.

Vaja läheb:

  • 500 g bataati (koorituna)
  • 1 suur sibul
  • 600 ml vett
  • 75 g toorjuustu
  • soola
  • muskaatpähklit, parmesani
Tee nii:
Koori bataat, lõika väiksemateks tükkideks ja pane ca 600 ml külma veega tulele. Keeda kuni bataat on pehme. Prae vahepeal sibul klaasjaks, kergelt pruunikaks. Kui bataat on keenud, siis lisa potti ka praetud sibul, toorjuust ja maitse järgi soola. Püreesta segu. Serveerimisel riivi peale muskaatpähklit ja soovi korral ka parmesani.
Kogus: kolm kausitäit.