Blondie kuivatatud jõhvikatega
http://siitnurgastjasealtnurgast.blogspot.com/2013/02/blondie.html
Mis vahet siis on blondie’l ja brownie’l.*
Kui brownie on tummine ja sügava iseloomuga, siis blondie on kergemeelsema olemisega.
Kui brownie on tehtud päris šokolaadist, siis blondie on koostises olev valge šokolaad tegelikult on natuke nagu feik-šokolaad, sest kakaod ta ei sisalda.
Kui heale brownie’le annab intensiivsuse temas sisalduva tumeda šokolaadi mõrkjus, siis lisanditeta blondie’s mingit erilist maitset peale magususe pole ja ta vajab “elustamiseks” midagi hapukat või krõmpsu, ühesõnaga veidi ülesmukkimist.
Kui söödud brownie tummist maitset tunned tükk aega veel suus, siis blondie’ga maiustamine on hetkenauding, aga selle eest milline!
Blondie on laual silmatorkavam kui brownie.
Aga ei saa öelda, et üks oleks parem kui teine! Küpseta seda, mis rohkem meeldib, või kasvõi mõlemaid ühekorraga, sest tükike kooki võib praegusel hallil ja lörtsisel ajal osutuda päeva päästjaks.
- 200 g võid
- 200 g valget šokolaadi
- 150 g suhkrut
- 200 g nisujahu
- 0,5 tl soola
- 2 suurt muna
- 1 tl vanilliekstrakti või -suhkrut
- 100 g kuivatatud jõhvikaid
Sulata vesivannil või paksupõhjalises potis madalal kuumusel või koos tükeldatud valge šokolaadiga. Sega pidevalt sulamise ajal spaatli või lusikaga. Üldse, kogu segamine käib ühega neist kahest, visplit ei ole tarvis.
Tõsta segu pliidilt, lisa suhkur ja sega läbi.
Sega omavahel jahu ja sool, lisa või-šokolaadisegule.
Löö ükshaaval sisse munad, kummagi lisamise järel hoolsalt segades.
Kõige lõpuks lisa vanilliekstrakt ja jõhvikad. Jõhvikad võid soovi korral enne veidi väiksemaks hakkida.
Vala tainas võiga määritud (et küpsetuspaber ei liiguks) ja seejärel küpsetuspaberiga kaetud umbes 23×34 kandilisse vormi. Küpseta 180 kraadi juures 25 minutit. Tõsta vorm ahjust, lase koogil hetk jahtuda, tõsta küpsetuspaberi abil vormist välja ja jahuta täielikult. Lõika tükkideks ja maiusta.
* Ükski tegelastest ega iseloomustustest pole välja mõeldud ja kõik sarnasused tegeliku eluga on tahtlikud:)