Ebaküdooniatarretis

Viimase aja kokkamine möödub lihtsuse märgi all. Kiirelt, mugavalt, ei midagi erilist. Blogida nagu midagi ei olegi… samas, peas küpsevad niiii suured plaanid… loodame, et varsti jõuan ka teostamiseni :)
Purki pandud ebaküdooniatest saadud siirupiga oli väga mõnus õrna mahlatarretist teha. Soovitan.
Neli pokaalikesetäit.
  • 1 dl ebaküdooniasiirupit
  • 4 dl vett
  • 5-6 želatiinilehte (vastavalt pakil olevale juhisele!) + külma vett paisutamiseks

 

Panin želatiinilehed külma vette paisuma, lasin 5 minutit seista.
Kuumutasin 2 dl vett keemiseni. Valasin juurde 2 dl külma vett, lisasin želatiinilehed ja lahustasin nad. Lisasin ebaküdooniasiirupi, segasin vedeliku korralikult läbi ja valasin pokaalidesse. Tõstsin jahedasse ja lasin tarretuda (minimaalselt 4 tundi).
* Kuumutasin ainult osa veest, kuna tahtsin, et ebaküdooniasiirupi lisamisel oleks vedelik jahedam. Iseenesest võib kogu vedelikku koos kuumaks lasta, aga arvasin, et ilma kuumutamiseta läheb vähem vitamiine kaotsi :)
* Tarretisse võib lisada ka siirupis olnud ebaküdooniatükke- annavad mõnusa maitse.