Ekläärid vaarika-vahukoore ja tumeda šokolaadiga
Ekläärid on ühed kavalad sellid. Ei tulnud nad mul kunagi kodus välja, alles siis, kui Pariisist õiged nipid kohvrisse kaasa panin, võis õnnestunud küpsetamine alata. Kas ma olen söönud mõnda eklääri Eestis, mis mulle tõepoolest maitsenud oleks ? Tunnistan, et sellist ime pole veel juhtunud. On nad liiga vanad,kuivanud või liiga magusa täidisega. Ei jäägi muud üle, kui neid ise vahetevahel küpsetada. Loomulikult maitsevad mulle ka klassikalised vaniljekreemi täidisega küpsetised, aga sel korral otsustasin oma ekläärid täita vaarika-vahukoorega. Mõnusalt hapukas sisu koos tumeda šokolaadiga mõjub lausa vapustavalt. Jah, ma tean, et olen liigselt vaarikatest sisse võetud. Kui te mu vaimustust ei jaga, siis võite ju ükskõik milliseid marju kasutada. Siin kohal jagan ka ühe nipi, mida üks Ladurée’s töötanud kondiiter mainis. Selleks, et vahukoor oleks parajalt magus, tuleb alati lisata 10% tuhksuhkrut vahukoore kogusest. See tähendab, et 2 dl vahukoort vajab omale kaaslaseks 20 g tuhksuhkrut.
Vaja läheb:
- 250 ml vett
- 100 g võid
- 150 g jahu
- 6 g soola
- 4 kuni 5 muna
- 2 dl 35% rõõska koort
- 100 g vaarikaid
- 1 vanillikaun( võib asendada 2 tl vanillisuhkruga)
- 20 g tuhksuhkrut
- 100 g tumedat šokolaadi
- 80 g 35% rõõska koort


