Filotaignast feta-sibulapirukas

sibulapirukas on hea. feta on hea. filo ei tee liiga “saiaseks”. korras.

  • 6 lehte filotainast
  • 2 suuremat sibulat (kohe päris suurt, salatisibulat. või vastavas koguses pisemaid)
  • 2 spl pruuni suhkrut
  • 1 spl oliivõli
  • paar spl provance’i vm meelepäraseid ürte
  • u 500 – 700 grammi fetat

 

  • 4 muna
  • 200 ml rõõska koort
  • 100 gr riivitud parmesani (vm kõvemat ja maitsekamat juustu)

koori ja viiluta sibulad. aja pann kuumaks, lisa õli, prae sibulaid kuniks klaasjad, siis lisa suhkur ja ürdid, sega läbi ja kuumuta nii kaua kuniks moodustub moos. selle võib teha ka eelmisel päeval, sest aega läheb. edasi on juba kiire ja lihtne. võta 2 lehte filotainast, pane paberiga vooderdet u A4 suuruse neljakandilise vormi põhja. pane sinna lusikaga sibulamoosi, aga ära siledaks aja. sibulaportsude vahemikesse pane fetat. vala peale osa muna-koore segust. vahekihiks pane veel 2 lehte filot. korda protseduuri sibula ja fetaga, aga ära muna-kooresegu veel peale vala. pane sibulale-fetale peale veel 2 filolehte, siis vala muna-koore segu, kõige otsa puista riivitud juust. küpseta 180 kraadil u 40 minutit kuniks pealt kaunis kuldpruun. lõhn on vastupandamatu. igatahes.