Gruusia lambapada Tshanahhi
oli kena suveõhtu, kus igaüks pidi natukene süüa tegema. me siis tegime lammast. see teema, et kui autentne see sai, jäi ilmselt õhku, aga alati ei saagi kõikidele küsimustele vastuseid. aga seda kõlbab teha ilmselt igal aastaajal, eriti talvel.
- u 500 – 700 gr lambaliha (tükeldet)
- 2 pommut (tükeldet)
- 5 kartulit (tükeldet)
- 10 tomatit
- 1 sibul, hakituna
- 1 paprika, hakituna
- 1 dl punast veini
- 2 loorberilehte
- musta pipart ja soola
- 1 pk hmeli-shuneli maitseainet
- õli praadimiseks
keeda natuke vett (pärast läheb vaja). aja pann kuumaks. tükelda lambaliha ja prae. tõsta malmpotti. prae sibul ja paprika, u 15 minutit, kuniks pehmed. lisa tomatid, vein ja maitseained, keeda kokku kaste. vala lihatükkidele, kuid ära sega. sinna peale pane baklazhaanitükid ja kartulitükid. ära ikka veel sega;) vala juurde keev vesi, nii, et pommutükid ka sees otsapidi, ning hauta ahjus u 1 – 1.5 tundi, kuniks kartul pehme. segada on mõtet alles peale paja valmimist. juurde sobib lavash ja juurikaid. ja muidugi et punane vein, otse gruusiast. lisaks on mureta see, mida järgmisel paaril päeval söögiks teha.
