Gruusia pähklimaius ehk gozinaki

Üks minu lemmikmaiuseid, kuid ma polnud kunagi selle peale tulnud, et seda ise kodus valmistada. Õnneks Mari-Liis andis suuna kätte.
Maiust võid valmistada kas ainult ühest seemne- või pähklisordist või miksida erinevaid. Mulle maitseb just erinevate pähklitega. Gruusias on see traditsiooniline jõulumaius ja miks mitte sokutada mõni ilusasse paberisse keeratud tahvel ka meie jõuluvana kotti.
  • 500 g erinevaid pähkleid ja seemneid (kreeka pähkleid, sarapuupähkleid, mandleid, kõrvitsaseemneid)
  • 250 g mett
  • veidi mahedamaitselist õli
Rösti pähkleid ja seemneid kuumal kuival pannil. Jahuta. Haki jämedalt.
Kuumuta potis mesi keemiseni. Tõsta pott tulelt ja lase rahuneda. Korda sama 2-3 korda. Sega hulka pähklid ja kuumuta segu pidevalt segades 8-10 minutit kuni mesi pakseneb.
Kata ahjuvorm küpsetuspaberiga ja määri paber kergelt õliga. Tõsta mee-pähklisegu ahjuvormi ja lase jahtuda. Lõika tükkideks.
Retsept: Nami-Nami