Hollandi õunakook

ma mäletan, kui ma sedasama kooki Hollandis sõin. oli õhtu, oli külm. ja siis see kook. oli hea. läks aga aega, kui ma ise tegin. Rachel Allen ulatas ka abikäe. ja nii väga kui ma ka ei salli retsepte, kus on al la “63 grammi suhkrut ja kolmveerand muna”, siis siin ma ei kobise. 

  • 150 grammi suhkrut
  • 0.5 tl vanilliekstrakti
  • 85 gr võid
  • 75 ml piima
  • 125 gr jahu
  • 0.5 tl kaneeli
  • 2.5 tl küpsetuspulbrit
  • 2 õuna, kooritult & õhukeseks viilutatult

panel ahi 180 kraadile sooja. koori ja viiluta õunad. vahusta mikseriga munad, suhkur ja vanilliekstrakt nii kõvaks vahuks, et saab peale 8 joonistada (ehk u 5 minutit). sulata või, lisa piim (samal ajal võib proovida ka edasi vahustada, aga siis vist juhtub enamvähem nii, nagu ses kuulasa õunakoogiretseptis, kus kõige lõpus remondiga alustada võib;), lisa samal mune ajal edasi vahustades segusse. sõelu sisse jahu, kaneel ja küpsetuspulber. võita vorm (20 cm läbimõõduga on ok). laota peale õunatükid (ja ausõna, seekord on 2 õuna täitsa paras. ma panin rohke & ei saanud hea). sipsuta peale 1 spl suhkrut, pane ahju ja küpseta 180 kraadil u pool tunnikes ehk kuniks pealt kuldpruun. serveerida võib vahukoorega, aga karjuvata vajadust pole, sai muidu ka hea.