jõhvikakook

minu nõudmisel ja havi käsul tekkis meie majapidamisse kaks kilo (!!!) jõhvikaid. ega´s midagi, kui kissell tehtud, siis jäi üle üks kook valmis punuda…

jõhvikakook

50 ml (toidu)koort
50 ml piima
1 spl sidrunimahla
100 gr toasooja võid
250 ml suhkrut
1 muna
0.75 tl vanilliekstarkti
0.75 tl mandliekstarkti
2 tl küpsetuspulbrit
1 tl soola
500 ml jahu
500 ml jõhvikaid
2 spl suhkrut

sega (toidu)koor ja piim sidrunimahlaga ja pane kõrvale. vahusta pehmenenud või ja suhkur u neli minutit, vahepeal kausi küljest jääke kraapides (see teeb koogi õhulisemaks!). lisa muna ja ekstraktid (jällegi ära unusta kausi küljest jääke kraapida!). pane mikser poole võimsuse peale ja sega sisse pool jahust, küpsetuspulber ja sool, siis piima-koore segu ja ülejäänud osa jahust. pane mikser kinni. sega sisse jõhvikad, säilitades peotäie peale puistamiseks. lase ahi 180 kraadini soojaks. kata vorm küpsetuspaberiga. vala tainas (see on üsna paks!) pannile ja lükka laiali. lisa “kõrvalejäetud” jõhvikad ja puista kook suhkruga üle. küpseta 40 – 45 minutit või kuni kook muutub kuldseks ja tikutest töötab. ära kooki jumala eest üle kärsata! lase koogil panni sees jahtuda 15-20 minutit. kui kasutad küpsetuspaberit, siis tõsta välja ja viiluta, kui on kergelt soe. naudi!