Juustukook röstitud rabarberiga
kooki on ju ka ühte korralikku kohvikusse vaja. seekord oli lahkemalt käes rabarberit. mul oli mitu mõtet. et teeks beseekooki. aga ei viitsinud mässata. siis tuli mõte, et teeks rabarberi-halvaa kooki, sest need 2 asja kõlavad ju päris hästi kokku. ja paneks toorjuustu peale, et oleks mahedam. aga see va halvaa ununes jälle töö käigus ära. noja nii ta läks. tuli lihtsalt üks
need kogused on minu nö “tööstusliku” ehk 28 cm läbimõõduga vormi jaoks
kõigepealt rösti u 0.5 kg rabarbareid – ahjuplaadil, törtsu pruuni suhkru ja vanillipulbriga
koogipõhi:
- 150 gr võid
- 4 dl jahu
- 1 muna
- 0.5 dl suhkrut
- 0.5 kg rabarberit
- paar spl pruuni suhkrut
- paar spl vanillikastme pulbrit või tärklist
kate:
- 400 gr toorjuustu
- 4 dl hapukoort
- 3 muna
- 2 dl suhkrut
noja kui meeles on, siis natuke halvaad ka;)
rösti rabarberid, pole mõtet liiga peeneks tükeldada. kui pehmed, siis pane kõrvale ja lase natuke jahtuda.
haki külm või jahu sisse, lisa suhkur, mätsi kokku, ja kõige lõpuks lisa muna. suru lahtikäiva vormi põhja ja külgedele, ja pane vorm korraks külmkappi. samal ajal vahusta toorjuust suhkruga, lisa munad ja hapukoor. kuumuta ahi 200 kraadile ja küpseta põhja u 15 minutit. siis laota põhja peale rabarberid, sinna peale sipsuta vanillikastme pulber, kõige peale laota toorjuustu segu. mina jandasin ka kaunistustega, mis lõpus üsna mõttetuks osutusid, sest kooki oli raske lõigata;) küpseta 180 kraadil u tund, kuniks kook kergelt võdisev, lase üleöö jahtuda. naudi värskes õhus;)