Kammkarbid alla Caprese

Sellele salatile annavad viimase lihvi hõrgud kammkarbid. Värskel salatil on suve maitse. Küpsetamine muudab sibula mõnusalt magusaks ja lihtne kaste annab salatile viimase lihvi. Salati retsept pärineb väikeste mugandustega siit.

Vaja läheb:

  • 700 g sektoriteks lõigatud kirsstomateid
  • suur peotäis basiilikulehti
  • 3 punast sibulat
  • soola, musta pipart
  • 6 sl oliivõli
  • 750 g kammkarpe
  • paar peotäit meelepäraseid salatilehti (nt. rooma salat, verev oblikas)
  • 1 suurem sidrun
  • soolahelbeid

 

Viiluta sibul rõngasteks ja küpseta grillil või ahjus soolaga 5- 7 minutit, ilma õlita. Pane tükeldatud tomatid koos tükkideks rebitud basiilikulehtedega kaussi, ja puista peale jahtunud sibularõngad. Nirista peale 4 sl oliivõli ning maitsesta soola ja pipraga.
Lõika iga kammkarbi peale noaga ettevaatlikult ruudumuster, maitsesta soola, pipra ja õliga ning küpseta pannil ruudumuster allpool 5- 7 minutit, pööra ümber ja küpseta veel 30 sekundit. Rebi salatilehed vaagnale, tõsta peale tomatisegu ja kõige peale lao küpsetatud kammkarbid. Pigista salatile sidrunimahla ja soolahelbeid ning serveeri kohe.