Kana sherrikastmes
eks läinud ühel laupäeval see töönädala pohmell nii üle, et tundus täitsa hea mõttena hakata rinda pistma Heston Bulmenthali kanapraega. lisaks oli kodusesse majapidamisse tekkinud ka trühvli-seene pastat, sest pea kõik inimesed on viimasel ajal Sloveeniat väisanud (kui seda pole, siis võib kana ikka teha. kas trühvliõliga, või seda siis hoopis välja jättes). entusiasm retsepti järgida suri mul muidugi ruttu välja, umbes poole retsepti pealt, sest mu väike hing sai eriti täis siis, kui ärra käskis kuldseks praetud ja sherris hautatud sibulad välja kurnata (wtf?!?). aga isegi poole vähema jandamisega sai täitsa tore roog.
- kanakitse, vastavalt sööjate hulgale
- 1 sibul, tükeldet
- 1 porru, valge osa
- 3 küüslauguküünt, hakituna
- 300 ml sherrit
- 2 dl 35 % koort
- seentega trühvlipastat, otse Sloveeniast, 2-3 spl
- tüümiani
- võid praadimiseks
- soola, pipart, maitsestamiseks
aja pann kuumaks, pane sinna törts võid, ja prae kanakintsud nahaga poolelt kuldseks. samal ajal haki sibul ja viiluta porru. kui kanade nahk krõbe, tõsta pannilt mõneks ajaks kõrvale. pane pannile sibulad ja porru, prae klaasjaks, lisa küüslauk, prae seda ka. vala peale sherry, pane põlema (oh kui hästi see kõlab, isegi veel hiljem, kõik pinged kaovad). lisa koor ja trühvlisegu, sega läbi, timmi maitse soola-pipraga paika (võib olla ka natuke üle vindi keeratud, aga kanad on maitsestamata, seega pigem rohkem). pane tagasi ka kanatükid, lisa okstelt eemaldet tüümianilehed & lase kaane all keema. vot siis ma retsepti hülgasingi, sest mumeelest sai hea küll, ilma kurnamise ja muu jamata. küpseta seni, kuniks kanad kenad pehmed ja söödavad. kõrvale sobib väga hästi riis. talvised pildid on teadagi porno, eriti need, mis pliidil tehtud, aga söök oli tore.