kaneelilõõts



no lõpuks, ütleks ma. kuigi, etteruttavalt olgu öeldud, et see sai sai nii hea, et ma ei saa aru, miks ma seda varem ei teinud. see sai on kõikidele nendele, kes oleks valmis kaneelisaia (_hea_ kaneelisaia) eest peaaegu tapma. võtsin Liisi retsepti, sest kui ma siin maailmas midagi kardan, siis on see _kõva_ kaneelisai. aga oli teine veel teiselgi päeval täitsa kena pehme, kuigi, olgu öeldud, ma pidin ennast kõvasti tagasi hoidma, et see teine päev üldse tuleks…


kaneelilõõts


Tainas:
50 g pärmi
0.5 dl käesooja vett
100 g võid
3 dl piima
0.5 tl soola
1 dl suhkrut
10-12 dl nisujahu

Täidis:
100 g võid
2 dl suhkrut
2 sl jahvatatud kaneeli

Valmistamine:
Lahusta pärm soojas vees. Sulata või. Lisa toasoe piim ja vala segu pärmi hulka.
Sega juurde sool ja suhkur. Sõtku vähehaaval juurde jahu, kuni saad ühtlase taina.
Kata tainakauss rätikuga ja lase soojas kohas tund aega kerkida. Täidise jaoks sulata või. Sega omavahel suhkru ja kaneel.  Rulli tainas nelinurgaks. Määri lahtirullitud tainas sulavõiga ja raputa peale kaneeli-suhkru-segu. Lõika tainas 6-ks ribaks (ca 5 cm laiuseks) ja tõsta ribad üksteise peale ning lõika kuhi 5-6 ruuduks. Tõsta taignaruudud võitatud keeksivormi külili.
Küpseta 200-kraadises ahjus 30 minutit. Lase küpsenud saial veidi jahtuda ja eemalda siis vormist.



ilmselt ei ole küsimus, et kas kordame? ikka. küsimus on, et kui sageli…;)