Kartulisalat
http://davahtaresidence.blogspot.com/2012/03/kartulisalat-on-meie-peres-puha-lehm.html
kartulisalat on meie peres püha lehm. Seda teeb ainult hr abikaasa ja latt on kõrgel. Ükskord ma libastusin – üritasin ka abiks olla ja hakkisin sibulaid. Sellest päevast peale on laes oluliselt vähem krohvi kui varem. Enam ei libastu. Oluline on ka õun – peab olema piisavalt hapu. Iseenesest tingib õun ka selle, et mõistlik oleks valmistada kogus, mis samal päeval üles läheb, sest vastasel juhul kipub kogu kupatus käärima minema…. ja ma ei hakka siinkohal rääkima, et ei sobi ka kõik herned. Ja kurk peab olema soola, mitte nt marineeritud. Või hapu. Jne. Jne.
Kartulisalat
vastavalt sööjate hulgale
koortega keedetud kartulit
rohelisi konservherneid
keeduvorsti (nt „Doktori“)
soolakurki
õuna
pooleks hapukoort ja majoneesi
pisut soola
haki koostisained. Sega juurde majonees ja hapukoor. Juurde sobivad nt grillitud Viimsi taluturult pärit vorstid.