Karulaugupesto mandlitega
http://liisil.blogspot.com/2011/05/karulaugupesto.html
Karulauk, karulauk, karulauk…mis imelik taim see küll võiks olla, mida kõik nii ülistavad kevade saabudes. Mina polnud karulaugust küll midagi varem kuulnud ega näinud, veelvähem maitsnud, kuni eelmise laupäevani, mil ma Tartu Kevadlaadal juhtusin Karepa Ravimtaimeaia leti juurde. Ilusti karpidesse pakitud karulauk otse minu nina all!! Minu kaaslane kindlasti vaatas imestunult, kuidas ma peaaegu õnnest hüppama hakkasin ja silmagi pilgutamata karbitäie rohelist “heina” kotti toppisin.
Kodus valmistasin esimese asjana karulaugupestot mandlitega. Maitselt on karulauk selline küllaltki vänge küüslaugu maitsega. Sobib kasutamiseks salatites, pastades, suppides, kui ka niisama saia peal. Mina lisasin karulaugupestot munavõile, segasin pasta hulka ning maitsestasin praekartuleid.
Karulaugupesto mandlitega
- 50 g karulauku
- 25 g koorimata mandleid
- 25 g parmesani juustu4 spl oliiviõli
- meresoola
- musta pipart
Valmistamine:
Pese karulaugulehed, nõruta hoolega.
Lõika juust tükkideks, pane koos mandlitega köögikombaini ja peenesta väiksemateks tükkideks.
Lisa karulaugulehed ja peenesta uuesti.
Nüüd lisa vähehaaval õli, kuni saad sobiva tekstuuriga pesto. Maitsesta soola-pipraga.
Pese karulaugulehed, nõruta hoolega.
Lõika juust tükkideks, pane koos mandlitega köögikombaini ja peenesta väiksemateks tükkideks.
Lisa karulaugulehed ja peenesta uuesti.
Nüüd lisa vähehaaval õli, kuni saad sobiva tekstuuriga pesto. Maitsesta soola-pipraga.
Allikas: Nami-Nami

