Kihnu sai
nii kui ma seda Tuuli blogis nägin, olin kindel, et teen ise ka. siis jõudnudki kätte õhtu, kus oli haige laps äiaga koju jäämas, aga mitte ühtegi ei saia kui leiba majapidamises ei olnud , ja tanklasse ka ei viitsinud keegi minna. mul puudub kogemus vanaema tehtud saiadega, aga see oli küll kohe väga hea. eriti soojast peast. ilmselt teeme veel;) mul ei olnud kodus presspärmi ja poole jahust panin tatrajahuna, aga ikka oli hea. ja kiire. see mulle meeldis kohe eriti. kui koolitoit selline on, siis pole Jamie Oliveri vajagi;)
- 3 dl piima
- 100 gr võid
- 2 sl suhkrut
- 1 tl soola
- 1 tl kardemoni (sest mina ilma ei saa)
- 1 muna
- 200 gr nisujahu ja 200 gr tatrajahu
- 1 pakk kuivpärmi
Kuumuta piim peaaegu keemiseni ning lisa siis suhkur, sool ja või. Lase piimasegul jahtuda kuni käesoojani ning lisa pärm ja lahtiklopitud muna. Siis sõelu siis vedeliku sisse jahu. Mina sõtkuma ei hakanudki, kuna taigen tõesti oli vedelapoolne, asja ajas ära see kaabits, millega saab muul ajal eduliselt kausse puhtaks (meil on täna Soome Instituudile Fiskarsi oma, enne seda oranzhi vidinat ma nendest eriti hästi ei arvanud, aga nüüd muutsin kõvasti meelt) Jäta tainas sooja kohta köögirätiku või toidukilega kaetud kausis kerkima. Tainas peaks kerkima vähemalt kahekordseks või siis umbes tund aega. Kogus mahub täpselt kenasti ühte leivavormi. Vooderda vorm paberiga või võita, lase veel pisut kerkida ja siis küpseta 180-200 kraadil kuniks pealt kuldpruun. Siis on vaja pikka kannatust, sest see lõhn ajab lihtsalt hulluks!!!