Kiirokroshka

tänase päeva söögitegemise limiit sai täpselt siis läbi kui munad keenuks. iga muu pingutus oleks juba liigne olnud, higi voolas juba enne seda. õnneks tuli mulle juba poes valgus peale. kindlasti on olemas ka sada muud retsepti, ja siia sisse võib ka surada kõiki muid maailma asju, aga mulle meeldis sedasi ka

  • 3 keedet muna
  • 1 pakk lihasalati kuubikuid (“Oskar”)
  • 2 keskmist kurki, koorituna
  • üks 500 gr purk Lindahli tzatzikit
  • sinepit
  • soola-suhkrut-pipart
  • keefiri, u pool liitrit
  • tilli ja rohelist sibulat

sellest kogusest saab u kolmele. keeda munad, jahuta. tükelda valged ja hõõru kollased sinepiga ühtlaseks püreeks. koori ja haki kurk. sega sinep ja munakollased tzatziki hulka ja timmi maitse soola-suhkruga parajaks, kui midagi maitses puudu, lisa pipart. ja siis pole muud kui kõik osised kaussi, sega läbi, lisa hakitud till ja sibul, ja muuda keefiriga konsistents piisavalt “supiks”. kõik.

jah, meil on nüüd neid rebaseid kaks.