Kleepuv õuna-ingveri ja pekaanipähkli keeks

kõigepealt tuletaks siinkohal jällegi meelde seda söögiheaduse kategooriat, mille kõrgeim tase oleks “söö või ise”. vot seda kooki sõime me ise. sest alguses olin ma optimist ja mulle tundus, et minu keeksivormi jaoks peaks koguseid kordistama, aga isegi kordistamata jäi üle. ja siis ma kraapisin natuke vormist välja ja panin pisikestesse vormidesse. oli hea mõte, sai ka ise suu seks. “Delicious”, oktoober 2011

  • 150 gr võid
  • 150 gr siirupit
  • 200 ml piima
  • 250 gr jahu
  • 1 tl jahvatet kaneeli
  • 1 tl jahvatet ingverit
  • VÕI 3 tl piparkoogimaitseainet
  • 1.5 tl küpsetuspulbrit
  • 2 muna, klopituna
  • 75 grammi pekaanipähkleid, tükeldet
  • pool peotäit suhkrustet ingveri tükke, selliseid pisemaid
  • 4 õuna, kooritud-tükeldet

soojenda ahi 180 kraadile. sulata potis või, suhkur ja siirup. lisa piim ja pane jahtuma. teises anumas sega omavahel jahu, küpsetuspulber ja maitseained, tee keskele lohk. tükelda õunad ja vajadusel ingver. klopi munad (kolmandas anumas;). vala lohku jahtunud või jm segu, hakka tasakesi segama. lisa munad, õunatükid ja ingver, pähklid ka (mina ei pannud, sest polnud, mida panna). vala segu vormi ja küpseta u 50 min, kuniks tikk puhtana välja tuleb. lase jahtuda, mulle tundub, et soojana seda väga lõikuda ei saa, küll aga jahtununa. serveerida soovitati ka koos mascarponega, aga ilmselt ei juhtu hullu, kui ilma süüa…