kohupiima-ricotta kook ja kits



kitsel on lapsepõlve lõhn, aga siis ma seda ei sallinud. teagi, kas on tegemist lapse tundlikuma haistmismeele või lihtsalt vastumeelsusega, aga ära ma selle alati tundsin, kui seda mulle sisse üritati sokutada. isegi seda ma mäletan, et ühe (või mitme) kitse nimi oli meil Valli (no offense!). aga kui koju tekkis nii kitsericottat kui -kohupiima, siis tekkis koogi mõte päris kähku.


kohupiima-ricotta kook õunakattega


põhi:
150 gr purustet kaeraküpsiseid
75 gr sulatet võid


kate:
200 gr ricottat
300 gr kohupiima
2 muna
2 dl hapukoort
tibake vanillisuhkrut
1 dl suhkrut


5-6 pisemat õuna
natuke sidrunimahla
0.5 dl pruuni suhkrut


purusta küpsised, sega sulavõiga, pressi 20 cm küpsetuspaberiga vooderdet lahtikäiva vormi põhja. sega ricotta ja kohupiim omavahel, lisa hapukoor, munad ja suhkrud. sega läbi ja vala vormi, küpseta 180 kraadil u 40 minutit, kuniks nuga puhtaks jääb, aga kook mitte liiga kuivanud ei ole. lase koogil jahtuda. samal ajal tükelda õunad, lisa suhkur ja sidurnimahl, kuumuta läbi kuniks õunad poolpehmed. õunasegu on koogi peale mõistlik panna vastalt enne serveerimist.