Kohupiimapannkoogid
parem hilja kui mitte keegi, sest Valio saatis mulle ju jõulude ajal paki. uudistoodetega. osad tooted küll nii uudis ei olnud (ja Valio juustu ostan ma niigi kogu aeg, nagu ka piima, ja selleks on mul omad ja väga head põhjused), aga piparkoogimaitselist kohupiima ei olnud mina enne saanud. jõulud said küll läbi, aga ilmselt olen ma ainus, kes paki sai, peab ikka vana võla ära klaarima, ja sellest ikka kirjutama ka;) aga sellest piparkoogimaitselisest kohupiimast – mul oli üsna kõva skepsis. aga see oli tore. viimane ots läks veel pannkoogi sisse. ja ka oli hea, sest ei rikkunud pannkooke ära;) ilmselt seda enam poest saada pole, aga siis võib ju mõne muu sama firma kohupiimatoote osta, ja sinna natuke rohkem kardemoni sisse panna…
200 gr kohupiima
3 muna
2 dl jahu (või tsibake rohkem, et moodustuks hapukoore ja rõõsa koore konsistentsi vahepealse konsistentsiga taigen)
u pool kuni üks dl piima
1 tl küpsetuspulbrit
soola, suhkrut võrdses koguses
küpsetamiseks õli
klopi munad soola-suhkruga lahti, lisa kohupiim. sega jahusse küpsetuspulber ja kardemon, moodusta taigen. mina panen panni soojenema tavaliselt juba koogiteo alguses, siis on hea kuum võtta, kui asjaks läheb. küpseta lusikakoogid. söö moosiga.