kohvi-shokolaadikeeks



suhteliselt harva juhtub seda, et ma töönädala sees suudaks midagi küpsetada. aga seda pilti nähes (raamatus Koolibri Koogipäevad, kui me juba kõike eestistame;) ma murdusin kohe. ja hea oli see keeks ka. kuigi mul tekkis sinna keeksi sisse küpsetamisel miskil imelikul kombel auk. ei tea, kas viga oli minus (vaevalt!), retseptis (ei tea), vormis (mul oli savist leivavorm), aga keeks ise ei saanud halb.


kohvi-shokolaadikeeks


190 gr toasooja võid ja lisa vormi määrimiseks
130 gr jahu
190 gr pruuni suhkrut
3 muna
60 gr kakaopulbrit
1 tl küpsetuspulbrit
20 ml piima
1 spl lahustuvat kohvi (pulbrina)


vahusta toasoe või mikseri abil suhkruga. lisa ükshaaval munad. sega omavahel kuivained ja lisas paaris osas pidevalt segades taignasse, vahepeal vala juurde piim. pane ahi 180 kraadile sooja. vala taigen 8x8x17.5 keeksivormi ja küpseta u tunnike, kuniks tikk kuivana välja tuleb. mina määrisin keeksiviiludele peale ka Nopri koorekaramelli ja panin juurde marju, aga ilmselt ei ole see obligatoorne.