Kohvismuuti
Olen enda jaoks avastanud selle imehea kohvi, banaani, pähklite ja kakaoga smuuti, mis on mõnusalt magus ja samas hästi toitev! See on suurepärane trenni-eelne hommikusöögi, sest kaloreid, mis annavad jõudu sporti teha, saab siit ohtralt, samas aga ei jää ebameeldivat täiskõhutunnet. Samasuguse enrgialaksu saamiseks peaks nt putru sööma ikka väga suure kausitäie, aga siis ei saaks vähemalt 2h kindlasti trenni minna, sest kõht on liiga täis. Kuna aga jaanuaris üritan trenni enamasti hommikul ära teha, et ülejäänud päev (ja mis peamine – õhtu) vaba oleks, siis on selline smuuti superhea, sest saan ikkagi viimase minutini magada ja siis kõhu korralikult “täis” süüa ilma, et oleks ebamugav kuidagi ennast liigutama hakata isegi juhul, kui retseptis toodud smuuti kogusest on 2/3 minu kõhus nagu see tavaliselt :)
See smuuti on nii toitev ja ergutav, et sobib täiesti iseseisvaks hommikusöögiks kahele inimesele, samuti on see ka väga hea ja tervislik õhtune dessert kuni neljale inimesele.
Retsept ilmus laupäeval LP-s koos kahe teise retseptiga ja õpetusega, kuidas teha parimaid smuutisid.
Vaja läheb:
2 suurt tükeldatud banaani (parem on, kui külmutatud)
5 pehmet datlit
2,5-3 dl külma kohvi
100 g (üleöö vees leotatud) India pähkleid
3 sl kaerahelbeid (soovi korral)
2 sl naturaalset kakaopulbrit
näpuotsatäis jahvatatud kardemoni


