Kõrvitsa-šokolaadikook
http://zoozi-tegemised.blogspot.com/2011/09/korvitsa-sokolaadikook.html
5 dl jahu
1 sl pumpkin pie spice maitseainesegu*
1 tl soodat
0,75 tl soola
110 g toasooja võid
2,5 dl suhkrut
1 suur muna
2 tl vanilliekstrakti või vanillisuhkrut
2,5 dl keedetud ja püreestatud kõrvitsat
250 g hakitud šokolaadi (Ise kasutan tumedat šokolaadi, siis ei ole nii magus. Lastele meeldib aga piimašokolaadiga)
*Pumpkin pie spice:
1 tl jahvatatud kaneeli
0,5 tl ingveripulbrit
0,25 tl jahvatatud vürtspipart
0,25 tl jahvatatud muskaatpähklit
Sega kausis jahu, pumpkin pie spice, sooda ja sool.
Teises kausis vahusta või suhkruga, lisa edasi vahustades muna ja vanilliekstrakt. Sega juurde jahtunud kõrvitsapüree. Lisa õrnalt segades juurde kuivainesegu ja siis hakitud šokolaad.
Vala tainas 22×32 cm suurusesse küpsetuspaberiga kaetud koogivormi ja küpseta 180-kraadises ahjus umbes 35-40 minutit, kuni koogi keskele torgatud puutikk puhtaks jääb.
Lase vormis jahtuda.
Allikas: veidi mugandatud Nami-Namist