Kõue mõisas Ottol külas
Aga alustagem siiski algusest, ehk siis sellest, kuidas me otsustasime sel aastal oma pulma-aastapäeva tähistada just Kõue mõisas (eelmise aasta Vihulas käigust kirjutasin siin). Esmakordselt lugesin uuest lihvimalöödud pärlist kevadel Pireti blogist, seejärel käis Kõue mõisa nimi läbi arutlusel, kuhu võiks sel suvel veel meie meeleoluka toidublogijate seltskonnaga minna. Kuulnud, et kui Kõuele, siis kindlasti koos ööbimisega, hakkasin asja uurima ja meile hakkas see idee meeldima. Paar päeva pärast toa broneerimist helises ühel laupäeva hommikul mu telefon ja mu hea sõbranna Mari rääkis õhinal, et ta käis äsja ühes metsikult lahedas kohas ja et tema meelest peaksime kindlasti sinna minema. Muidugi oli tegu Kõue mõisaga. Kuulasin huviga tema loo ära, kuidas nad korraks teel Tallinnast Tartusse Kõuelt läbi olid plaaninud põigata, aga tänu pühendunud pererahvale olid sinna paariks põnevaks tunniks jäänud, kuulates lugusid mõisa ajaloost, uudistades elluäratatud hooneid ja edasisi plaane ning maitstes Kõue restorani Kaheksa jalga andekate kokkade Artur Ovchinnikovi ja Vladimir Upenieki hõrgutisi, ja tundsin ilmselget heameelt, et varsti varsti olemegi ka ise Kõuel.
Tegelikult võiks veel palju kirjutada – pererahva suurejoonelistest plaanidest, käimasolevatest kunstiprojektidest, kuuldud lugudest – aga tegelikult soovitan ma hoopis, et käige ise Kõuel ära, vaadake oma silmaga ja kuulake oma kõrvaga, sest oma silm on kuningas ja kõik need lood, kuulduna Kõuel, lähevad kujutlusis päriselt elama!




















