Maasika-rabarberi minigalette’d
Vajad, 4 väikse või 1 suure galette jaoks:
- 2 dl jahu
- 75 ml kaerajahu
- 1 tl soola
- 2 tl suhkrut
- 60 g võid
- 50 ml külma vett
- 200 g maasikaid
- 100 g rabarberit
- 50 ml suhkrut
- 2 tl vaniljesuhkrut
- 2 sl jahu
- 1 sl värskelt pressitud sidrunimahla
- 100g toorjuustu
- 1 muna
Sega taigna jaoks kokku jahud, sool, suhkur. Lisa väikesteks tükkideks lõigatud või, Haki noaga ühtlaseks pudiks ning lisa teelusika haaval külm vesi. Lõpeta vee lisamine kui puru on muutunud taignapalliks. Moodusta taignast rull ning lõika neljaks. Rulli neli umbes 16-17 cm läbimõõduga ketast ning aseta toidukilega külmikusse tahenema. Taigna võib valmis teha kuni 1 päev varem.
Täidise jaoks lõika maasikad pooleks või suuremad maasikad neljaks. Rabarber umbes 1cm suurusteks viiludeks. Sega kokku 25 ml suhkrut, 1 tl vaniljesuhtkur, sidrunimahl, rabarber ja maasikad. Lase seista umbes 15 minutit, mille jooksul eemaldub üleliigne vedelik. Kurna maasikad ja rabarber üleliigsest vedelikust ning sega jahuga.
Sega sega kokku järelejäänud suhkur, vaniljesuhkur ja toorjuust. Võta külmikust taigna kettad välja ja aseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Määri toorjuustuga taignaketta keskmine osa, lisa maasika-rabarberisegu ning suru ääred väga hoolikalt täidisele kokku. Määri ääred lahtiklopitud munaga.
Küpseta 200C ahjus 30 minutit või kuni täidis on hakanud mullitama ja ümbris on kuldseks küpsenud.


