Mandlikattega õunakook
http://n2ljarotid.blogspot.com/2011/10/mandlikattega-ounakook.html
Õunakookide hooaeg on täies hoos. Minu teiseks “valituks” osutus selline mõnusalt mahlane mandlikattega kook. Loomulikult kui minul mandlilaaste vaja oli, siis tundus, et kõigist Tartu poodidest on need määramata ajaks otsa saanud. Nagu näha, siis lõpuks siiski leidsin ;) Serveerisin seda kaneelise jäätisega, aga ka vahukoor teeb sama töö hästi ära.
Vaja läheb:
- 150 g jahu
- 1 tl küpsetuspulbrit
- soola
- 4 suurt õuna, võimalusel eri sordist (vähemalt 400 g)
- 2 muna
- 150 g suhkrut
- 1 tl vanillisuhkrut või -ekstrakti
- 3 sl rummi
- 100 g võid, sulatatud
- 30-40 g mandlilaaste
Sega omavahel jahu, küpsetuspulber ja näpuotsatäis soola. Puhasta õunad, vajadusel koori ja lõika siis tükkideks. Vahusta munad suhkruga, lisa rumm ja vanilliekstrakt. Lisa pool jahust ja pool võist, sega läbi ja lisa ülejäänud jahu ja või. Lisa õunatükid tainale ja sega läbi, nii et kõik õunatükid oleksid tainaga kaetud. Vala tainas võitatud vormi (24 cm diameetriga). Puista peale mandlilaaste ja küpseta 180-kraadises ahjus 40-50 minutit.
Retsept muudetud kujul siit.

