Mandliküpsised jõhvikatega
http://www.roosamanna.ee/2011/12/mandlikupsised-johvikatega/
Ehk kuivikud nagu neid hellitlevalt kutsuti. Krõbedad on nad tõepoolest ja tänu sellele ideaalsed kaaslased kohvi või tee kõrvale magusaks suutäieks. Heaks kingiks ka, arvestades aina lähenevad jõuluhooaega. Retsept Nami-Namist, natuke muudetuna.
- 60 g toasooja võid
- 250 g peenikest suhkrut
- 2 muna
- 400 g nisujahu
- 1.5 tl küpsetuspulbrit noaotsatäis soola
- 150 g koorimata terveid mandleid
- 100 gr kuivatatud jõhvikaid
- 1 tl ingveripulbrit
- 1 tl vaniljeekstrakti
Vahusta või ja suhkur, lisa ükshaaval munad. Lisa ülejäänud koostisosad ning sega ühtlaseks. Moodusta kaks või kolm piklikku “halgu” ja küpseta 180°C kraadises ahjus 20 minutit. Võta ahjust, lase jahtuda 10 minutit. Lõika umbes 1 cm jämedusteks viiludeks ja lao uuesti ahjuplaadile ning järelküpseta 5-10 minutit kuni ääred on kuldpruunid.

