Marmorkeeks
Kahjuks on see keeks nii hea, et sai otsa enne kui sain selle kaunist marmorsisust pilti teha… Ja retsept pärineb jumal teab kust- seda keeksi olen teinud küll juba vähemalt 10 aastat – see ainetekooslus on ennast juba pika aja jooksul tõestanud ja teist paremat lihtsat keeksi pole saanud.
150 g võid
2,5 dl suhkrut
3 munakollast
3 dl nisujahu
1 tl küpsetuspulbrit
1 dl piima
3 munavalget kõvaks vahuks lööduna
1,5 spl kakaod
1 tl vanillisuhkrut
Võita ja puista riivsaiaga võitatud keeksivorm.
Vahusta või suhkruga, lisa munakollased. Sega küpsetuspulber ja jahu ning lisa segule vaheldumisi piimaga. Lisa vahustatud munavalged ja sega läbi, aga kergelt. Eralda 1/3 taignast ja lisa sellele kakao ja vanillisuhkur. Pane vormi kõigepealt osa heledast taignast siis tume ja jällegi hele. Küpseta 175 C juures 50 minutit.