Martsipanimaitselise beseega karamelli-pohla jäätisepirukas

Ma nõustun, et  kardemon, karamell ja pohlad sobivad suurepäraselt pigem novembrisse-detsembrisse, aga täna õue vaadates ei paistnud selle lumesaju tagant mitte kuskilt kevadet. Seega otsustasin, et valmistan tänase magustoidu inspireerituna vaatest, mis mu aknast lõunal paistis. Ei meenugi, et oleksin varem sellist ahjujäätise magustoitu teinud, sest jäätis kipub enne otsa saama, kui sellest midagi teha saab. Täna aga sügavkülmas inventuuri tehes tabasin pooliku karbi mõnusat koorejäätist. See oli saatus, märk kuskilt kõrgemalt ja nii ma ta munavalgete alla koos pohladega peitsingi.

Vaja läheb (4-le) :
Põhi:
  • 200 g kaeraküpsiseid
  • 100 g võid
  • 1 spl riivitud ingverit
  • Näpuotsatäis kardemoni
Täidis:
  • 0,5 l koorest karamellijäätist
  • 2,5 dl pohlasid või jõhvikaid
Kate:
  • 4 munavalget
  • 2 spl tuhksuhkrut
  • 2 tl mandliekstrakti
  • Kaunistamiseks mandlilaaste
Sulata või. Purusta küpsised. Lisa ingver ja kardemon või hulka, viimasena sega juurde küpsisepuru. Vooderda küpsiseseguga ahjuvormide põhjad ja küljed. Küpseta neid ahjus 200 °C kraadi juures umbes 10 minutit. Lase täielikult maha jahtuda. Vahusta munavalged tugevaks vahuks, lisa tuhksuhkur ja mandliekstrakt. Sega karamellijäätise hulka pohlad. Aseta jahtunud põhjadele paks jäätisekiht. Kata see munavalgevahuga, nii et jäätist ei oleks kuskilt näha. Küpseta koogikesi 200°C kraadi juures 1-2 minutit, kuni besee tõmbub pealt pruunikaks. Serveeri kohe, sest jäätis sulab väga kiiresti.