Monkey bread
http://zoozi-tegemised.blogspot.com/2011/09/monkey-bread.html
ehk ahvileib ehk ahviaju (nii nimetavad seda saia minu lapsed :) )
See sügis läksid kooli kõik mu kolm poissi. Kuna see on nende pidupäev, siis sai nende soovil valmistatud pitsat (sellest teinekord) ja ahvileiba. Viimane on mu laste suur lemmik. Selle valmimist oodatakse kannatamatult ahju juures valvates ning kui ahjust väljas , üritatakse juba kuumast peast käed külge lüüa. Kiiruga jõudsin kuidagi ka pildi klõpsata :)
Tainas:
700 g jahu
40 g värsket pärmi
85 g suhkrut
2 tl soola
5 dl piima
50 g sulatatud võid
Kastmiseks:
100 g sulatatud võid
Kaneelisuhkur:
200 g suhkrut
1 sl kaneeli
Taina valmistamiseks hõõru pärm suhkruga vedelaks. Lisa sool, sulavõiga segatud käesoe piim ja sega juurde jahu. Sõtku, kuni tainas lööb kausi ja käte küljest lahti. Kata tainakauss rätikuga ja lase soojas kohas kahekordseks kerkida.
Kui tainas on kerkinud, siis vormi sellest kergelt jahusel laual hulgaliseltinksipalli suuruseid pallikesi.
Kasta pallikesed ükshaaval sulavõisse, seejärel veereta neid kaneelisuhkrus.
Määri rõngasvorm võiga ning tõsta pallikesed vormi.
Küpseta 220-kraadises ahjus umbes 30 minutit, kuni saiakesed on kerkinud ja küpsed.
Allikas :Nami-Nami