Mustasõstra-vaniljevaht purukattega
http://zoozi-tegemised.blogspot.com/2011/11/mustasostra-vaniljevaht-purukattega.html
Mustasõstra-vaniljevaht:
2,5 dl vahustatavat vaniljekastet (nt Flora Vanilla-mina ostsin Prismast)
200 g musti sõstraid (kui kasutad külmutatud, siis sulata need enne üles)
1 sl vanillisuhkrut (kui sinu jaoks on vaht hapu, lisa tavalist suhkrut juurde)
Purukate:
2 tk Digestive küpsist
2 sl purustatud mandleid (mul seekord ei olnud, kasutasin mandlilaastusid)
2 sl fariinsuhkrut
Šokolaadist kaunistus:
30 g valget šokolaadi
Valmista esmalt šokolaadikaunistus. Selleks sulata šokolaad vesivannis. Pane veidi jahtunud šokolaad kondiitrikotti ja pritsi küpsetuspaberile meelepärased ornamendid. Tõsta siis koos küpsetuspaberiga sügavkülma tahenema. Kui šokolaad on tahenenud, eemalda kaunistus ettevaatlikult küpsetuspaberilt.
Vahusta vanillikaste paksuks vahuks. Püreesta mustad sõstrad vanillisuhkruga ja sega vanillivahu juurde.
Jaga valmis vaht magustoidupokaalidesse.
Purukatte jaoks purusta küpsised ja sega fariinsuhkru ning mandlipuruga. Tõsta küpsise-mandlipuru mustasõstra-vaniljevahu peale ja kaunista šokolaadiga.
Serveeri kohe.
Allikas: ajakiri Maku