Mustikamuffinid

Vaatamata sellele, et Nigel Slateri raamatus on retseptide koostisosad valetpidi (kõigepealt mida ja siis kui palju), meeldib ta mulle üha enam. Järgnev retsept sobib väga hästi kevadiseks sügavkülma tühjendamiseks. Ma keeran koostisosad õigeks ning asjaolud tegid ka väiksed muudatused :)

Speltajahu ja mustika muffinid (Tender II, lk 794)

  • 125 g jahu
  • 125 g täistera speltajahu
  • 1 1/2 tl küpsetuspulbrit
  • 1/2 tl soodat
  • 1/2 tl soola
  • 55 g võid
  • 125 g suhkrut
  • 2 suurt muna
  • 1 tl vaniljeekstrakti
  • 110 g keefiri (Nigelil oli jogurt)
  • 175 g mustikaid (Nigelil oli 220 g)
  • demerara suhkrut ja kaerahelbeid peale raputamiseks

Eelkuumuta ahi 190°C, voodersa muffinivormid paberkorvikestega.

Sõelu ühte kaussi kokku jahud, küpsetuspulber, sooda ja sool. Teises kausis hõõru vahule või ja suhkur. Klopi munad lahti ja lisa või-suhkrusegule. Siis lisa vaniljeekstrakt ja jogurt. Sega tasapisi juurde jahusegu. Viimasena sega juurde mustikad (külmutatud peast on neid eriti hea lisada, ei lähe plödiks). Jaga taigen vormide vahel ära, puista peale suhkur ning kaerahelbed.

Küpseta 20-25 minutit.