Õunamuffinid tervete õuntega
http://davahtaresidence.blogspot.com/2012/10/oun-taignas-vol-x.html
kui ma Andra juures seda retsepti nägin, siis tegin vist enamvähem päevapealt järgi. talv on toas, mistõttu pilte vaadake Andra & originaali juurest (ja kui neid vaadata, siis on võrdlemisi raske leida vastuväiteid sellele, _miks_ neid koogikesi _mitte_ teha). mina mugandasin ainult nii palju, et õunu oli 6 ja südamikud eemaldasin ka. kui midagi ette heita, siis seda, et kole ruttu lähevad kuivaks – juba järgmisel päeval umbestäpselt. aga soojana on õun liiga tuline. seega tuleb elu paremini planeerida…
- 1 muna
- 1 dl suhkrut
- 2,5 dl jahu
- 1 tl küpsetuspulbrit
- 1 dl hapupiima või keefiri
- 0,3 dl õli
- 6 väiksemat õuna
- kaneeli või kardemoni
Klopi muna suhkruga vahule. Sega juurde jahu, küpsetuspulber, hapupiim või keefir ja õli. Jaota tainas küpsetuspaberiga vooderdatud muffinipesadesse. Raputa peale jahvatatud muskaatpähklit või kardemoni või kaneeli. Eemalda õuntelt südamikud, täida need kaneeli ja kardemoniga. Pista õunad taignasse. Küpseta 175 – 180 kraadi juures ca 30 minutit.