Pähklileib
Originaalretseptis on küll kästud lasta leival vormis jahtuda, aga mina soovitan leiva kohe vormist eemaldada ja restile jahtuma jätta, et ei tekiks kondentsi ja leiva küljed jääksid mõnusad krõbedad. Üritan alati esimesel korral mingit toitu tehes järgida igaks juhuks võimalikult täpselt retsepti, aga siin ma küll kahetsesin, et ennast ei usaldanud, sest päris suur vahe jäi esimese ja teiste leibade vahel. Esimesel juhul oli leivakoorik lihtsalt selline pehme ja isegi võib öelda, et vesine. Olen paaril viimasel kuul päris palju leibu ja saiu (peamiselt mustikaleiba ja speltasaia) küpsetanud (küll mitte oma koduses köögis) ning kuldreegel on alati see, et pärast ahjust välja võtmist tuleb leib/sai alati kiirelt vormist välja võtta, et see edasi ei küpseks ja ääred ka krõbedad jääks.
India pähklite asemel olen kasutanud osaliselt mandleid ja maitsestamata jogurti asemel proovinud uut Nopri ubina talujogurtit ja keefiri ning igatpidi töötab ilusti.