Paneeritud seasabad
http://davahtaresidence.blogspot.com/2015/02/seasabad-la-henderson.html
ühest küljest oli huvi ja teisest vajadus – keskaegne pidu vajas retsepte. mitte et need sabad oleks otse keskajast välja karanud, aga rupskiteema kuidagi oli päevakorral. kui just mitte rupski, siis ninast-sabani.
seasabasid, vastavalt turu heldusele
2 sibulat, koorituna, veerandiks tükeldatuna
2 porgandit, koorituna
loorberilehti
terapipart, u 10
pea küüslauku
ühe sidruni koor
pool pudelit veini – originaal ütles punast, aga ma paneks järgmine kord valge
liitrijagu puljongit
2-4 muna
2 spl sinepit
jahu ja saiapuru, paneerimiseks
puhasta ja tükelda sabad. pane koos puhastet porgandi-sibula-küüslauguga malmpotti, lisa maitseained, vala juurde vedelik, et sabad kaetud, ja hauta ahjus u 3 tundi. las sabakesed jahutvad leemes, aga korja need sealt enne kallerdise tekkimist välja. klopi munad sinepiga lahti. moodusta kolm kaussi, et paneerida – esimeses jahu, teises muna-sinep ja kolmandas saiapuru. kuumuta ahjukindel pann (kui sabasid vähem, kõlbab ka lihtsalt pann), lisa või, pane sinna paneeritud sabad, küpseta emmalt-kummalt poolt u 10 minutit, lõpuks igaks petteks ka kaane all. serveeri soojalt.