Pehme piparkook

  • 150 g sulatatud võid
  • 7 dl jahu
  • 3 dl suhkrut
  • 3 tl jahvatatud kaneeli
  • 2 tl jahvatatud nelki
  • 2 tl jahvatatud kardemoni
  • 1 sl soodat
  • 100 g pohlamoosi või muud hapukat moosi (mitmel korral olen kasutanud nt paradiisiõunamoosi)
  • 5 dl hapupiima või keefirit või petti
  • 1 dl rosinaid või hakitud kuivatatud jõhvikaid -soovi korral
Võõp:
  • 200 g maitsestamata toorjuustu
  • 50 g toasooja võid
  • 3 dl tuhksuhkrut
  • 1,5 tl vanillisuhkrut
  • Kaunistuseks:
  • nonparelle või pohli
Sulata või ja lase sellel jahtuda. Sega suures kausis jahu, suhkur, kaneel, nelk, kardemon ja sooda. Lisa hapupiim ja moos ning seejärel jahtunud sulavõi ja soovi korral ka rosinad või kuivatatud jõhvikad. Sega kiirelt tainaks.
Vala tainas keskmise suurusega ahjuvormi ja küpseta 200-kraadises ahjus umbes 30 minutit. Lase koogil jahtuda.
Võõba jaoks vahusta maitsestastamata toorjuust, või, tuhksuhkru ja vanillisuhkruga. Kata võõbaga jahtunud kook ja kaunista kas nonparellide või pohladega.
Lase enne serveerimist vähemalt tund aega külmas seista. Maitseb hea ka kahel järgmisel päeval, kui jätkub :)