Pikitud lambakints

Lammas on hää ja kui veel küüslauku lisada siis on veel parem.
Kui tavaliselt pikin lammast küüslauguga siis seekord sai veidi rohkem vaeva nähtud …  ja ahju läks koos kartulitega.
singi-küüslaugutäidisega lambakints
Olemas oli:
üks keskmisest suurem lambakints koos kondiga( oli u 2,5-3kg)
suur supilusikatäis kuivatatud estragoni
veidi vähem tüümiani
soola
pipart
Hõõrusin liha maitseainetega ja jätsin üle öö seisma.
u 15 viil toorsuitsupeekonit
4 küüslaugulüünt ja mitte pisikesed
veidi sidrunimahla
Püreestasin saumikseriga. Lõikasin  lihasse 1-2 cm avad ja toppisin peekoni-küüslaugusegu aukudesse. Mis järgi jäi määrisin ühtlaselt lihale.
Kooritud ja viilutatud kartulid panin ahjuvormi põhja ja lisasin u 300 ml puljongit. Vedelikku peaks olema niipalju, et katab peaaegu kartulid. Asetasin lambakintsu kartulitele ja panin 200 kraadisesse grilliga ahju. 15 minutit hiljem alandasin temperatuuri 160 kraadile ja jätsin küpsema u 2,5  tunniks.