Pirni-mandlirullivorm
Selle aasta veebruarikuu lõpus käisime koostöös d-kokaraamatu ja Dansukkeriga lastekodus lastega süüa tegemas. Ideeks oli ühe õhtu jooksul koos lastega valmistada 2 toitu, millest üks toekam soolane ning teine pisut magusam roog. Ühesõnaga oli selline hästi tore kokkamisõhtu. Eriti rõõmustav oli muidugi vaadata, kuidas lapsed (eriti poisid) köögis käised üles käärisid ning õhinaga süüa aitasid valmistada.
- 500 g pärmi-lehttainast
- 150 g toorjuustu
- 50 g kaneelisuhkrut
- 50 g (demerera)suhkrut
- 2 pirni
- peotäis mandlilaaste
Sega toorjuust suhkrutega vahule ning määri tainale (vajadusel rulli tainas õhemaks). Koori pirnid, lõika tükkideks. Aseta pirnitükid ja mandlilaastud tainale. Keera tainas pikemast äärest rulli. Lõika viiludeks ning aseta rullid võiga määritud ahjuvormi (jäta väikesed vahed sisse, vormi suurus 17x25cm). Küpseta ahjus 200 kraadi juures ca 25-30 minutit .
