Ploomikook martsipaniga

Suvel tabas kõiki toidublogijaid ploomikoogi hullus. Mulle vähemasti tundus, et kõik tegid ja siis ütlesid sõnaselgelt ülivõrdes hinnangu ploomi-martsipani sobingu häädusest. Kuna meie kodune seltskond on väga kehv koogisööja ja külalised käivad ka kuis juhtub, siis kõike koogiheadust ma järele teha ei üritagi. Muidu tähtpäevi ja külaliste, kes oma tulekust on suvatsenud ka teada anda, vastuvõttu saab küll nii mõnegi koogiga  pidulikumaks tehtud. Aga kas talve kontekstis just ploomi oma see kõige õigem ja maitsvam valik on? Tuleb välja, et on küll ja pealekauba veel väga ilus!! Ploomid peavad just hapud olema ja martsipan mm..magus.
Põhi
50 g võid
75 g hapukoort
1/2 dl suhkrut
3 dl jahu
1 tl vaniljeekstrakti
1 spl riivitud aplesinikoort
näpuotsaga soola
Täidis
6 ploomi
1 dl hapukoort
1 muna
100 g martsipani, riivitud
1 tl vaniljeekstrakti
Põhjaained näpi taignaks ja suru vormi (6 väiksemat või 1 suurem (läbimõõt 24 cm). Hoia vormi vähemalt 1/2 tundi külmas. Eelsoojenda ahi 200 kraadini ja pane põhjad 10 minutiks ahju. Sega täidis. Ploomid viiluta. Viilutamisele aitab kaasa kui kasta ploomid minutiks keeva vee sisse ja siis jääkülma vette. Katsu lõigata terava noaga ümber kivi ühesuurused seibid. Vala vormidesse täidist ja lao peale ploomiviilud. Küpseta 15 minutit väiksemaid kooke ja 25-30 minutit suuremat kooki.
Kohandatud erinevatest blogidest, peamiselt Roosamannast