Rabarberi-saiavorm
http://zoozi-tegemised.blogspot.com/2011/05/rabarberi-saiavorm.html
750 g rabarberit
2,5 dl vett
2 dl + 5 sl suhkrut
1 tl vanillisuhkrut
1 sl kartulitärklist
8 viilu saia (kasutasin Hiiu Talusaia)
5 sl mandlilaaste
125 g võid
Serveerimiseks;
vanillijäätist
Pese rabarberid ja lõika 2 cm suurusteks tükkideks. Pane koos vee ja 2 dl suhkruga potti ja hauta pehmeks, aga mitte pudruks. Sega kartulitärklis vähese veega ja lisa rabarberitele, lase keema tõusta ja tõsta pott kohe tulelt. Maitsesta vanillisuhkruga ja vala rabarberikissell võitatud ahjuvormi.
Lõika saiaviilud kuubikuteks ja puista rabarberitele.
Sulata või ja vala saiakuubikutele. Puista peale 5 sl suhkrut ja 5 sl mandlilaaste.
Küpseta 175-kraadises ahjus umbes 25 -30 minutit.
Serveeri soojana koos jäätisega.
Allikas: mugandatud Soome ajakirjandusest