Rabarberikook mascarponest

ükskord… vat ükskord, oli nii, et mul oli kappi jäänud üks üksik karp mascarponet. ja siis ma mõtlesin, et miks mitte seda kooki panna. vaatasin siit ja sealt, kõik panid kas _kattesse_ või tegid kreemiks. aga see ei olnud ju see, mida mina oleksin teha tahtnud. mõtlesin, et mis siis ikka, palju häid asju koos, ei saa halb tulla. ja nii läinudki. ja nüüd olen ma nii tubli ka veel, et postitan rabarberikoogi küll juba sel ajal, kui kõik põõsad kahel otsal lõkendavad, mitte näiteks enne jõulu.

mascarponetaignal rabarberikook

  • 250 gr mascarponet
  • 1.5 dl suhkrut
  • 2 muna
  • 3 dl jahu
  • 1 tl küpsetuspulbrit
  • u 0.5 dl piima
  • 1 tl kardemoni (no mis rabarberikook see ilma on?!?)
  • 3-4 vart rabarberit, tükeldet kujul
  • 2 tl vanillisuhkrut
  • u 50 gr mandlilaaste
  • suhkrut peale puistamiseks

hõõru toasoe mascarpone suhkruga vahule, lisa munad, maitseained, jahu ja sinna segatud küpsetuspulber, ja lõpuks piim, kuniks moodustub selline tugevamapoolne taigen. haki rabarber. vooderda u A4 suuruses koogivorm küpsetuspaberiga ja vala/suru taigen sinna sisse. pane rabarberitükid peale, sipsuta otsa mandlilaastud ja suhkrut, u 2 spl. küpseta kuniks pealt kuldpruun. parim leigena, tulemus selline mahedakene. suhkrut võib vähe rohkem ka panna, kui magusaneel suurem on. täitsa ok oli veel teisel päeval. siis sai otsa;)