Ribid aasia moodi
see on selle blogi tuhandes postitus! ise ka ei usu! kui arvestada, et iga postituse peale kokku – no kui söögitegemist ei arvesta – veerand tundi ikka läheb, olen ma sellele lehel veetnud umbestäpselt 10 päeva – kümme päeva, päriselt ka?!?
aga kui maa peale tagasi tulla, siis mis oleks toredam talvisel ajal kui liha, ja eriti ribid… need konkreetsed ostsin ma Tartu turult. no kuidas sa jätad nad sinna, nii ilusad olid ju…
u 7-8 kondiga ribitükk, kui valida saab, siis vähema pekiga
paar vart sidrunheina
4 tähtaniisi
ühe pea jagu küüslauku
soola-suhkrut
kafiirlaimi ja galangalijuurt
hoisin-kastet
pane ribi külma veega potti ja lase keema. korja vaht, siis sura sisse maitseained. keeda umbes tunnikene ja jäta liha hommikuni (või kui on külmem koht, siis kauemakski) leeme sisse maitsestuma. võta välja, lõika konte mööda lahti, tõmba hoisini kaste peale ja grilli u 20 minutit kuniks pealt kenasti krõbe. roheline sibul käib ka asja juurde…